Наясно съм, че по – голямата част от градските момичета дори не са и чували за тримери, храсторези или смяна на корда, както съм наясно, че ако не им се наложи няма и да проявят интерес.
Но в същото време съм сигурна, че има момичета, които искат да знаят поне някой основни неща за работа с тази градинска техника, за да покажат на мъжа до себе си, че ги е грижа (е, и за да го впечатлят де).
Причината може да е различна, но истината е, че когато някой ни харесва ние, момичетата искаме да го впечатлим.
А ако мъжа до нас обича да се грижи за градината на вилата, тогава и ние трябва да покажем някой основни знания и да се надяваме, че няма да ни накарат да ги приложим на практика.
Но стига вече, да започваме с блиц обучението.
Какво трябва да знаете за тримерите и храсторезите?
Прилики:
И тримерите и храсторезите се използват за поддържане на тревни площи.
Разлики:
Тримерите се използват за подрязване на ниски треви, докато храсторезите се използват за места, където тревата е по – гъста или стъблата на тревата са по – дебели.
Как работят тримерите и храсторезите?
И при двата вида градинска техника режещият механизъм е кордата ( уточнявам, че някой от моделите храсторези могат да работят и с циркулярни дискове ).
Какво е корда и как „реже”?
В магазините се предлагат корди за храсторези от различна дебелина. В зависимост от това каква трева ще се обработва се използва корда с дебелина от 1,6 мм. до 3,3 мм.
Кордата се поставя на въртящата глава на тримера или храстореза, като от двата края на главата се издърпва по – малко от кордата. Когато машината заработи, въртящата глава се завърта, като завърта и кордата, която подрязва тревата. Случва се, когато стъблата на тревата са по – дебели или пък тревата е много гъста кордата за храсторези да се скъса, но това не е никакъв проблем – просто машината се спира и на ръка се издърпва малко от кордата.
Вашият коментар